Skip to content

پیاده روی خانوادگی در واحد دامغان به مناسبت سالروز تأسیس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان

همایش پیاده روی خانوادگی در واحد دامغان

به مناسبت سالروز تأسیس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان

بزرگترین همایش پیاده روی خانوادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در سایت اصلی این دانشگاه برگزار شد.

این همایش با حضور اعضای خانواده ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، کارکنان، اساتید و دانشجویان و تعدادی از شهروندان دامغانی در سایت اصلی ۶۰ هکتاری واحد دامغان و مسیر حرکتی ورودی دانشگاه تا مقبره الشهدای گمنام برگزار شد.

سیدرضا جزءمومنی معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان در این همایش ضمن تشکر از پیشنهاد و اقدام خردمندانه دکتر دادکان معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت های بی دریغ دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه بیان کرد: ۳۱ اردیبهشت ماه۱۳۹۵، سرآغاز سی و پنجمین سال زندگی و حیات دانشگاه آزاد اسلامی است، دانشگاهی که به درختی بالغ و مثمر تبدیل شده و خود را در عرصه های بین المللی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مطرح کرده است و واحد دامغان به عنوان یک شاخه از این شجره بالنده، این افتخار را دارد که همراه با خانواده بزرگ دانشگاهی خود، در فضایی کاملاً صمیمی و دوستانه این روز پر افتخار را پاس داشته و با فعالیت ورزشی و پیاده روی خانوادگی آن را جشن بگیرد.

جزءمومنی در ادامه به اهمیت ورزش در جامعه ایرانی و فرهنگ ناب اسلامی- ایرانی اشاره کرد و گفت: ورزش را  می توان راه رسیدن به کمال دانست. لزوم ورزش در آیات و روایات و احادیث و نیز فرهنگ ملی ایرانی همچون شاهنامه فردوسی مؤکداً سفارش شده است. در اسلام به سلامتی جسم و روح اشاره شده و سلامتی روح در گروه سلامتی جسم بیان گردیده و سلامتی جسم و روح انسان را به سوی سعادت و سرمنزل مقصود هدایت خواهد کرد.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان در ادامه به تبیین جایگاه اخلاق در ورزش حرفه ای پرداخت و گفت: مباحثی همچون حفظ ارزش ها در ورزش، جوانمردی، رقابت و همکاری سالم، بازی منصفانه، اخلاق هواداری و روابط اخلاقی میان مربی و ورزش­کاران و …در مقوله اخلاق در ورزش مطرح می شود لیکن بحث جوانمردی و اخلاق پهلوانی همراه با اخلاق قهرمانی اهمیت ویژه ای دارد. یک ورزشکار، علاوه بر جسم باید به روح توجه نماید؛ زیرا میان تن و روان ارتباط نزدیکی وجود دارد.

در ادامه این همایش با حضور کارکنان و خانواده های آنها مراسم قرعه کشی جوایز همایش پیاده روی به ارزش ۲۰میلیون ریال انجام شد و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در فضایی صمیمی ۳۱ اردیبهشت ماه سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را جشن گرفتند.

Scroll To Top