Skip to content

وزیر بهداشت :از اینکه در آیین افتتاح یک مجموعه آموزشی و پژوهشی شرکت دارم خوشحالم.

خبر کامل مراسم
آیین افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
در چهاردهمین روز از شهریور ماه ۱۳۹۳ دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی و احد دامغان به عنوان دومین دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید افتتاح شد .
دکتر هاشمی در معیت جمع کثیری از مسئولین و مردم و با همراهی دکتر امر اللهی نمانیده تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیئت امنای استان سمنان ، دکتر ابطحی رییس مرکز توسعه و ارتقاء سلامت دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اکبری دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت، به همراه دکتر شریف زاده، دکتر وطن آرا و دکتر محمدی از شورای مذکور به عنوان بازرس، معاون هماهنگی استان سمنان، مهندس وکیلی استاندار سمنان، دکتر شادنوش رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات و دانشگاه ها و خبرنگاران، با حضور در مقبره شهیدان گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و با ذکر فاتحه با آرمان­های شهدا و امام راحل تجدید میثاق کردند.
مقام عالی وزارت بهداشت، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان را در عطر روحبخش صلوات و با آرزوی توفیق در زمینه پرورش نسل فرهیخته داروسازی افتتاح نمود این مجتمع به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع با تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و در ۶ فضای مستقل و مرکز تحقیقات دارویی مهیا گردیده است. دکتر هاشمی پس از افتتاح مجتمع به بازدید آزمایشگاه های مجهز پرداخت و از خدمات دانشگاه آزاد اسلامی در تامین تجهیزات داروسازی در آزمایشگاه ها ابراز رضایت کرد و در پاسخ به خبرنگار واحد مرکزی خبر از استان سمنان علت حضور خود را تشویق بخش خصوصی و مشخصاً دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فضای بهداشت و درمان اعلام نمود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درادامه با حضور در محل دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان این دانشکده را افتتاح و از امکانات و فضاهای آموزشی و پژوهشی این دانشکده بازدید کردند و سپس در جلسه ای که بدین منظور ترتیب داده شده بود شرکت نمود.
دکتر عباسپور رییس واحد دامغان در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به مقام عالی وزارت و همچنین مسئولین و حاضرین در جلسه و تقدیر و تشکر از تمامی افرادی که به پیشبرد اهداف نظام و جامعه با ایجاد این رشته و دانشکده در واحد دامغان کمک نمودند بیان داشت : بسیار خرسندیم که در آستانه ولادت با سعادت امام رضا(ع) شاهد افتتاح دانشکده داروسازی واحد دامغان به عنوان دومین دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی به دست مقام عالی وزارت بهداشت و درمان هستیم .
عباسپور دانشگاه آزاد اسلامی که در سال ۱۳۶۱ با پیشنهاد آقای هاشمی تأسیس شد را حاصل نگاه کریمانه حضرت امام راحل(ره) دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر آنقدر توسعه پیدا کرده که به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خود را مطرح کرده و منشا کمال در حوزه های آموزشی و پژوهشی است .
دکتر عباسپور ضمن تشکر از تمامی حاضران به مساعدت های سازمانی نیز اشاره کرد و از تمامی زحمات و خدمات همکاران دانشگاهی بویژه از جناب آقای دکتر میرزاده، ریاست عالیه دانشگاه و جناب آقای دکتر لاریجانی معاون حوزه پزشکی دانشگاه ، جناب آقای دکترامراللهی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیئت امنای استان سمنان و جناب آقای دکتر ابطحی رییس مرکز توسعه و ارتقاء سلامت دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر و تشکر کرد .
رییس واحد دامغان همچنین ایجاد دانشکده داروسازی را حاصل همدلی و همراهی مردم و مسئولین و حسن درایت دانشگاه آزاد اسلامی دانست و با اشاره به حضور در دهه کرامت ، آغاز بهره برداری از دانشکده را در آستانه میلاد حضرت امام رضا (ع) به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد این دانشکده منشا تربیت موثر نیروی داروساز کشور عزیزمان باشد .
آیت الله ترابی امام جمعه شهرستان دامغان نیز با حضور در این مراسم بیان کرد : انبیاء راه را به ما نشان داده اند ولی بعضی راه را گم نمودند که مصداق آن این می شود که ما الان شاهد جاهلیت مدرن هستیم که می بینیم چه جنایاتی در جهان به نام دین انجام می دهند.
وی خاطرنشان کرد که : ما در ۲۲ بهمن سال ۹۲ در اولین سفر وزیر محترم بهداشت به شهر شهید پرور دامغان از ایشان خواستار ایجاد دانشکده داروسازی بودیم و اکنون با حمایت مسئولین و پیگیری های دکتر عباسپور شاهد افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد هستیم که ان شاء الله در مرحله بعدی شاهد احداث و افتتاح دانشکده پرستاری در دامغان نیز باشیم .
امام جمعه دامغان در خاتمه صحبت های خود تأکید کرد که همه مسئولین نظام به عنوان خدمتگزار مردم هسند و اگر خدمتی انجام می گیرد بر اساس تعاون و همکاری است. اگر تعاون در کارها نباشد آن کار به شکست می انجامد . خداوند ان شاء الله در این دهه کرامت توفیق انجام وظیفه رابه ما عطا نماید .
دکتر امراللهی نماینده تام الاختیار ریاست عالیه دانشگاه در هیئت امنای استان سمنان نیز در سخنانی تلاش­های مسئولین این واحد دانشگاهی رادر خور اعتنا دانست و بیان کرد : این دانشگاه تلاش قابلی را به منظور ایجاد این دانشکده و رشته داروسازی مصروف داشته و دارای امکانات مناسبی است .
نماینده تام الاختیار ریاست عالیه دانشگاه ضمن سپاسگزاری از تمامی کسانی که به ایجاد این دانشکده کمک نمودند یادآور شد دانشگاه آزاد اسلامی ره آورد نگاه بلند حضرت آیت الله هاشمی و تایید مبارک حضرت امام راحل (ره) است.
دکتر عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی سخنران بعدی بود که ضمن تقدیرو تشکر از دکتر هاشمی به دلیل حضور برای دومین بار پیاپی در شهرستان دامغان اعلام داشت : با تدبیر وزیر محترم بهداشت ، طرح جامع نظام سلامت رخ داد که از دکتر هاشمی به خاطر وقوع این رویداد بزرگ تشکر می کنیم زیرا این طرح باعث شد که عدالت اجتماعی تحقق یابد .
دکتر رستمیان همچنین ادامه داد: در کشوری که جایگاهش جایگاه شهدا است هرچقدر کار شود باز هم کم است . واقعاً جای بسی شکرگزاری است که دکتر هاشمی با شهامت در این طرح ورود پیدا کردند و مجلس نیز حمایت کرد و خود شاهد تلاش همکاران حوزه علوم پزشکی برای به سامان رساندن این طرح بودم.
دکتر رستمیان گریز از پایتخت پروری و توجه به شهرستانها را با توجه به ظرفیت های موجود از اصول توزیع متوازن خدمات در سطح جامعه دانست و نمونه بارز آن را ایجاد دانشکده داروسازی در واحد دامغان معرفی نمود . وی اشاره کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گروه داروسازی را داراست  امیدواریم سعی شود که صنعت داروسازی با ایجاد این دانشکده ها و رشته ها متحول شود و به همه شاخص های ارتقای این صنعت دست پیدا کنیم .
دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز در خاتمه این مراسم با حضور در تریبون آیین افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان ضمن تشکر از تمامی مسئولین و بویژه دکتر عباسپور که با ایجاد زیرساخت­های رشته داروسازی به ارتقاء نظام سلامت جامعه کمک می کنند، گفت : خوشحالم که برای دومین بار در جمع مردم دامغان هستم و این بار درافتتاح یک مجموعه آموزشی و پژوهشی شرکت دارم . وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت پاسداشت حضرت امام راحل (ره) بیان داشت: امام خمینی(ره) یک ریشه است که باید در تمامی امور از ایشان و منویات ایشان بهره جست. فکر نمی کنم دانشگاه آزاد اسلامی در یک یا دو ده اخیر توانسته باشد اینچنین ترکیبی را دور هم جمع کرده باشد . اگر در کل کشور و در دانشگاه آزاد فرصت سازی شود ما نیز در این مسیر حمایت خواهیم کرد زیرا کشور در این بخش نیاز مبرمی دارد و دشمنان زیادی هم وجود دارند که انتظار این است، همه دست به دست هم دهیم وبخشی از مشکلات را برطرف نماییم و امیدوارم که این وحدت و همدلی پس ازانتخابی که مردم در ۲۴ خرداد ماه ۹۲ داشتند و دکتر روحانی را به عنوان رییس جمهورانتخاب کردند (که ایشان نیز زاده این استان هستند) بیشتر شود .
دکتر هاشمی در خاتمه صحبت های خود مشارکت همگانی را در راستای تحقق اهداف دولت ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله به برکت این همکاری، دولت هم بتواند برنامه های خود را به طور صحیح پیش ببرد زیرا دولت هم زمانی اهدافش محقق می شود که در کشور آرامش برقرار گردد . در نهایت امیدواریم که بتوانیم از تمامی ظرفیت های کشور و علی الخصوص ظرفیت و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی بهره مند شویم، دانشگاهی که یکی از ستون­های آن آقای هاشمی رفسنجانی هستند که خود در دهه های گذشته زحمات فراوانی را متحمل شده اند .
وی تأکید کرد که این کشور متعلق به همه ماست لذا امیدواریم دانشجویانی که وارد این مجموعه می شوند به شکلی آموزش ببینند که بتوانند خدمتگزارهای صدیق و واقعی در کشور باشند و در راستای ارتقای دانش داروسازی و کاهش وابستگی کشور به سایر کشورها در زمینه علوم دارویی تلاش کنند .
این مراسم با حضور دکتر امر اللهی نمانیده تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیئت امنای استان سمنان ، دکتر ابطحی رییس مرکز توسعه و ارتقاء سلامت دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اکبری دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت،  به همراه دکتر شریف زاده ، دکتر وطن آرا و دکتر محمدی از شورای مذکور به عنوان بازرس، مهندس وکیلی استاندار سمنان، دکتر واعظی معاون هماهنگی استان سمنان، حضرت آیت الله ترابی امام جمعه دامغان ، دکتر شادنوش رییس دانشگاه علوم پزشکی ، مجد فرماندار دامغان، دکتر رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ،روسای ادارات و دانشگاه ها و خبرنگاران رسانه ها همراه بود.

 

Scroll To Top