Skip to content

آیت الله ترابی امام جمعه دامغان در مراسم گرامیداشت ۹ دی : این هوشیاریها از درون مردم نشأت می گیرد

به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دیماه سالروز شکوه و عظمت انقلاب اسلامی و ملت با بصیرت ایران ، مراسم قرائت زیارت پرفیض عاشورا و سخنرانی در مسجد الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور کارکنان و اعضای هیئت رئیسه واحد دامغان همراه بود ، آیت الله ترابی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان دامغان به ایراد سخن پرداخت . وی با اشاره به قیام عاشورا و اسارت همراهان امام حسین ( ع ) بیان کرد : پیام قیام با شکوه سیدالشهداء(ع)منحصر به زمان ومکان نیست بلکه پیامی جاویدان بوده و از عصر و زمان خود پا را فراتر نهاده است و اگر این قیام نبود اسلام هم زنده نمی ماند .

وی در ادامه افزود: قیام عاشورا نکات کلیدی زیادی در حوزه های تربیتی، سیاسی،فرهنگی، اجتماعی ، اخلاقی و نظامی در خود مستتر دارد که ذلت ستیزی و عزت مداری یکی از نکات اصلی در ایجاد این قیام بوده است .

آیت الله ترابی در ادامه به راهپیمایی حماسه ساز نهم دی اشاره نمود و بیان داشت : این راه پیمایی نیز نماد ذلت سیتزی و عزت مداری ملت شهید پرور ایران بود . ملت ایران همواره ثابت کرده اند که با بصیرتی انقلابی پشت سر ولی امر و پیشوای خود ایستاده اند و به هیچ بیگانه ای نیز اجازه هتاکی به ارزشهای اسلامی خویش را
نمی دهند .

امام جمعه دامغان همچنین ادامه داد: دردامغان نیز این راه پیمایی بصورت خود جوش صورت گرفت که باید گفت : این هوشیاریها از درون مردم نشأت می گیرد و این ملت با بصیرت و توجه به منویات مقام معظم رهبری تمامی توطئه های دشمنان را خنثی خواهند کرد . حماسه ۹ دی تجلی همراهی و پشتیبانی مردم از ولایت فقیه بود که این سند در اذهان ملت ایران و سایر مردم جهان و مستکبران جاودان خواهد ماند و این نکته را به همگان ثابت کرد که : آگاهی و بلوغ سیاسی ، اسلامی و اجتماعی مردم با فرهنگ ایران به حدی است که مستکبران جهان حتی فکر دست یازی به این آب و خاک را بایستی از سر بیرون کنند. اشتباه آنان این بود که ارزشهای اسلامی فرهنگی ملت ایران را مورد تهاجم قرار دادند و غیورمردان و زنان ایرانی نشان دادند که پیام عاشورا اختصاص به زمان ندارد و فرهنگ عاشورایی جزء با ارزشترین خصلتهای ایرانیان است که هیچ کسی نمی تواند به آن خدشه ای وارد نماید .

Scroll To Top